Zakup gazu dla firmy – jak określić zapotrzebowanie?

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na ogrzewanie budynków gazem ziemnym, co jest niezwykle wygodne i korzystne cenowo. Tak zwaną błękitną energię oferuje coraz więcej dostawców, dzięki czemu można dostosować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Nie ma także żadnego problemu ze zmianą dotychczasowego sprzedawcy gazu tym bardziej, że do dyspozycji jest szeroka oferta nowych dostawców.

Zakup gazu dla firmy – jak określić zapotrzebowanie?

W celu określenia rzeczywistego zapotrzebowania firmy na gaz ziemny, należy sprawdzić zużycie i wysokość mocy umownej. W ten sposób można z łatwością sprawdzić, czy aby przypadkiem nie dochodzi do niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Należy zwrócić uwagę nie tylko na cel zużycia gazu, ale także na jego rodzaj. Określić trzeba czy gaz ma służyć do celów produkcyjnych czy też może do ogrzewania nim budynków? Ważne jest także to, jaki typ obiektów będzie ogrzewany gazem ziemnym. Ogrzewanie gazem ziemnym opłaca się zarówno dużym korporacjom, jak również mniejszym przedsiębiorstwom. Do dyspozycji są różne rozwiązania dzięki którym można liczyć na oszczędności typu dual fuel czy też oferty z gwarancją stałej ceny.

Jaka oferta będzie najbardziej optymalna?

Po wykonaniu analizy dotyczącej zapotrzebowania na gaz dla firmy, należy zapoznać się z dostępnymi ofertami dostawców gazu. Zwrócić uwagę należy na informacje o taryfie, mocy umownej, liczbie i miejscach przyłączy oraz na zużycie gazu w skali roku. Wysyłając do dostawcy gazu zapytanie ofertowe o zakup gazu ziemnego dla firmy, należy zawrzeć w nim rodzaj pobieranego gazu oraz poprosić o podanie ceny wraz z uwzględnieniem podatku akcyzowego oraz poprosić o okazanie się wymaganymi certyfikatami. W przypadku zmiany dotychczasowego sprzedawcy gazu, należy pamiętać o tym, że nie równa się to ze zmianą Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym przychodzić będą dwie faktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *