Ławki solarne – ekologiczne, estetyczne, ekonomiczne

Coraz bardziej rośnie świadomość ekologiczna, przez co na rynku pojawiają się przeróżne rozwiązania mające na celu chronić środowisko naturalne. Proekologiczne i jednocześnie ekonomiczne są ławki solarne. Za ich pomocą można zredukować emisję zanieczyszczeń do atmosfery i wykorzystać odnawiane źródło energii w postaci promieniowania słonecznego, które jest darmowe i powszechnie dostępne. Zwiększenie udziału energii z alternatywnych źródeł jest skuteczną bronią w walce ze szkodliwymi substancjami i smogiem. Możliwe staje się to dzięki wyposażeniu ławki w panele fotowoltaiczne.

Ławki solarne– co to takiego?

Na terenach miejskich poziom zanieczyszczenia powietrza bardzo często przekracza ustalone normy i notorycznie wysyłane są alarmy na temat wysokiego stężenia smogu. W celu zredukowania tego typu problemów coraz częściej wykorzystuje się innowacyjne technologie związane z fotowoltaiką. W przestrzeni miejskiej coraz częściej spotkać można ławkę solarną, która wyposażona jest w panele fotowoltaiczne, dzięki którym można pozyskać do własnych celów energię słoneczną. Nazywa się ją ekologicznym i samowystarczalnym meblem, który wyposażony jest w ładowarkę i dostęp do Internetu. Ogniwa fotowoltaiczne wychwytują promieniowanie słoneczne, po czym zamieniają je na energię elektryczną, a ta z kolei może zostać wykorzystana na wiele różnych sposobów. Służy do podgrzewania samego siedziska ławki, zasilania hot spotów Wi-Fi, nowoczesnych ekranów LCD, oświetlenia LED czy nawet monitoringu. W zależności od modelu ławka solarna z Innogy może mieć wbudowaną ładowarkę USB lub indukcyjną. Wszystko to sprawia, że możliwe staje się naładowanie podczas siedzenia na ławce swojego sprzętu mobilnego o niemalże każdej godzinie.

Ławki solarne coraz popularniejsze

Ekologia stała się wręcz modna, wobec czego coraz więcej firm korzysta z innowacyjnych możliwości ławek solarnych. Za ich pomocą możliwe jest budowanie pozytywnego wizerunku i reklamowanie w przystępny sposób sowich towarów/usług. W przypadku modeli ławek solarnych z ekranem LCD można wyświetlać dowolne treści marketingowe i zwiększać świadomość marki. Ławka solarna jest powszechnie spotykana na lotniskach, w urzędach, na deptakach, placach, parkach, dworcach, dziecińcach, w hotelach, centrach handlowych i biurach. Służą one do zwiększenia skuteczności podejmowanych działań nakierowanych na sprzedaż.