Czy warto zmienić sprzedawcę prądu? Jakie są zalety?

Niewiele osób próbuje robić cokolwiek z tym, że nasze rachunki za prąd zamiast maleć, to cały czas rosną. Bezpośrednio nie mamy na to wpływu, bo polityka jest ponad głowami wszystkich Polaków, jednak możliwość zmiany sprzedawcy prądu nie jest znana każdemu. Nie dość, że jest to możliwe, to wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Postanowiliśmy dokładnie sprawić to rozwiązanie pod kątem zalet. Chcąc dowiedzieć się dodatkowych szczegółów, nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do lektury tekstu.

Niższe rachunki za prąd

Oczywistym jest to, że jeżeli już zmieniamy operatora, to robimy ten ruch po to, aby nasze rachunki za prąd były odpowiednio niższe. Niestety, z każdym rokiem obserwujemy ich drastyczny wzrost, który jest największy w Unii Europejskiej, na co Polacy z pewnością nie byli przygotowani. Zmiana operatora nie będzie krokiem, który pozwoli w znacznym stopniu na spore oszczędności. Mówimy tutaj raczej o zaoszczędzeniu kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych. Mimo wszystko może być to kwota w przypadku większych rodzin, która pozwoli na zakup potrzebnych artykułów bądź wydanie ich w jakikolwiek inny sposób. Nowy operator, którego wybieramy zaoferuje nam lepsze warunki, co może nas przekonać. W dobie internetu, gdzie są wszelkie informacje, nie jest tak trudno uzyskać dodatkowe szczegóły takiego rozwiązania i warto poświęcić parę minut, by dowiedzieć się więcej o stawkach. 

Szybki czas realizacji

sprzedawca prądu

Liberalizacja rynku energetycznego sprawiła, że nie ma na rynku żadnych monopoli, chociaż jasne jest to, że są gracze o lepszej pozycji. Sprzedawca prądu chcąc nim pozostać, musi postarać się o to, aby klient nie miał zamiaru go zmienić. Gdy jednak dojdzie już do takiej decyzji, trzeba mieć świadomość, że cała procedura nie należy do skomplikowanych. Świetną opcją jest wystawienie upoważnienia, w ramach którego nowa firma wszelkie formalności załatwi w naszym imieniu. Cały proces zmiany dostawcy prądu wynosi 30 dni w przypadku pierwszej zmiany sprzedawcy. Co jest również istotne, za taką zmianę nie ponosimy żadnych opłat.