Licznik do taryfy weekendowej

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość odbiorców energii elektrycznej korzysta z tradycyjnej taryfy G11, w której to jak powszechnie wiadomo obowiązuje stała stawka za 1 kWh (przez cały dzień). Nie w każdej sytuacji standardowa taryfa G11 może być nam jednak na rękę. Jeżeli ogrzewamy dom w oparciu o energię elektryczną, to warto jak najszybciej zapoznać się z tym, co ma do zaoferowania taryfa weekendowa.

Analiza kosztów zużycia energii

Aby wybrać najlepszą taryfę należy dokonać analizy kosztów zużycia energii. Nie jest to jednak zadanie takie proste, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Aby dokonać dokładnych pomiarów warto skorzystać z pomocy specjalnego licznika inteligentnego. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które chcą mieć pełny dostęp nie tylko do informacji o zużyciu prądu na bieżąco, ale również szczegółowych informacji o wszystkich kosztach. Licznik inteligentny pozwala lepiej monitorować zużycie energii, dzięki czemu będzie można wybrać najkorzystniejszą dla siebie taryfę.

Jakie są ceny prądu w taryfie weekendowej?

Ceny prądu dla taryfy weekendowej co roku regulowane są przez URE, dlatego też poszczególni dostawcy prądu nie mogą podnieść swojej ceny powyżej określonej stawki. Odbiorcy muszą jednak liczyć się z corocznymi podwyżkami za prąd.

Ile w Polsce osób korzysta z taryfy weekendowej?

W Polsce zdecydowana większość gospodarstw domowych korzysta z taryfy standardowej G11. Na taryfę G12 i G12W przypada obecnie około 3 miliona gospodarstw domowych. Warto jednak wspomnieć o tym, że rosnąca świadomość wśród klientów indywidualnych sprawia, że z roku na rok liczba ta systematycznie rośnie. Z taryfy weekendowej coraz częściej korzystają nie tylko klienci prywatni, ale również duże przedsiębiorstwa, które chcąc się rozwijać, muszą szukać oszczędności na każdym polu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *