Jak zmienić dostawcę prądu i cieszyć się mniejszymi rachunkami?

Kto powiedział, że przez lata musimy korzystać z usług tego samego dostawcy prądu? Na rynku jest tak dużo niezależnych sprzedawców energii eklektycznej, że nie ma większych problemów ze znalezieniem znacznie korzystniejszej oferty. Jeśli więc chcemy płacić mniej za prąd, warto rozważyć taką opcję. Z całą pewnością zmiana dotychczasowego dostawcy prądu nie jest skomplikowaną czynnością tym bardziej, że po podpisaniu umowy z pełnomocnictwem, wszelkimi formalnościami zajmie się za nas nowy sprzedawca. Jak zmienić dostawcę prądu?

Zmień dostawcę energii elektrycznej i płać mniej 
Każdy z nas ma prawo zmienić dostawcę prądu i należy wiedzieć o tym, że z tą czynnością nie wiążą się żadne dodatkowe koszty. Od 2007 roku mamy prawo do swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej. Wiele firm na tym korzysta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z ciekawymi ofertami. Dlaczego więc nie mielibyśmy z takiej możliwości skorzystać? Czas najwyższy obniżyć rachunki za prąd. Bardzo ważne jest jednak to, aby znaleźć dla siebie najbardziej optymalną ofertę. Warto posłużyć się dostępnymi w Internecie porównywarkami. Jest to duże ułatwienie, gdyż w jednym miejscu mamy zebranych kilkadziesiąt różnych ofert, pośród których znajdziemy tą najbardziej zgodną z naszymi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Dzięki kalkulatorom obliczymy roczne zużycie energii, wystarczy wpisać swój kod pocztowy.

Co na Ciebie czeka, po zdecydowaniu się na zmianę dostawcy prądu?
Gdy już zdecydujemy się na konkretną ofertę, pozostaje nam skontaktować się z usługodawcą. Zwykle odbywa się to telefonicznie. Wystarczy podać swoje dane i zamówić interesującą nas ofertę. Czasami wysyłany jest przedstawiciel firmy, ale zwykle dwa egzemplarze umowy są wysyłane do nas drogą pocztową. Wystarczy się z nimi zapoznać i podpisać, a następnie odesłać jedną z nich na koszt operatora. Należy pamiętać o tym, że do przesłanych dokumentów dołączone jest pełnomocnictwo, po podpisaniu którego, nowy dostawca prądu zajmie się wszelkimi formalnościami w naszym imieniu. Bez podpisania tego dokumentu, dalszymi czynnościami będziemy musieli zając się we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *