Inteligentne liczniki prądu

Inteligentny licznik prądu to innowacyjne urządzenie, pozwalające na oszczędność czasu oraz energii. Te nowoczesne liczniki odczytują w sposób precyzyjny ilość zużytej energii elektrycznej, kontrolują sposób jej wykorzystania oraz umożliwiają kupowanie energii w systemie przedpłaconym. To nie jedyne zalety inteligentnych liczników. Dzięki nim, dostawca prądu szybciej zauważy usterkę, a co za tym idzie, będzie miał możliwość sprawnego jej usunięcia.

Jak działa inteligentny licznik prądu?

Liczniki inteligentne to elektroniczne urządzenia nowej generacji, które umożliwiają pomiar zużytej energii elektrycznej w rozdzielczości godzinowej. To nowoczesne rozwiązanie pozwala racjonalizować zużycie energii elektrycznej i wpływać bezpośrednio na świadomość ochrony środowiska wśród ludzi. Liczniki dostarczają sprzedawcy energii również wielu innych informacji na temat pracy całej sieci elektroenergetycznej.

Kontrola użytkownika

Zainstalowany w licznikach nowoczesny system zarządzania zapewnia użytkownikowi możliwość kontroli zużywanego prądu. Inteligentne liczniki śledzą dzienne zużycie energii w gospodarstwach domowych i dzielą pobór energii ze względu na zużywające prąd urządzenie. Możliwe jest to po pobraniu specjalnej aplikacji, dzięki której odbiorca może sprawdzić, w jakich godzinach pobór energii był znaczący. Wgląd w ilość zużywanego prądu przez konkretne urządzenia zmusza odbiorcę do zastanowienia się, które urządzenia w gospodarstwie domowym powodują zbyt duży pobór energii.

Zdalny odczyt

Inteligentny licznik prądu pozwala na zdalny odczyt miesięcznego zużycia energii elektrycznej. Z tego powodu wizyty inkasenta w domach klientów są już przeszłością. Zdalny odczyt pozwala na szybkie i sprawne rozliczenie poboru energii i wystawienie rzetelnego rachunku. Konieczna jest jednak stała kontrola stanu technicznego inteligentnych liczników prądu oraz sprawdzanie poprawności ich funkcjonowania, ponieważ nawet niewielkie usterki mogą generować duże błędy pomiarowe oraz obliczeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *